BIO ČAGA KAPSLE Zobrazit větší

BIO CHAGA KAPSLE - 60 kusů

Nový produkt

Legendární vitální houba z arktických lesů Finska je jedním z nejčistších zdrojů betaglukanů, adaptogenů a antioxidantů na světě. Nyní nově i v kapslích.

  • zdroj betaglukanů, adaptogenů a antioxidantů
  • ruční sběr v polárním Finsku
  • divoce rostoucí v certifikovaných bio lesích
  • 60 veganských kapslí (á 500 mg) 

Více informací

5 ks

550,00 Kč s DPH

Více informací

Čaga (Chaga) a její účinky

Čaga – čaga sibiřská, chaga, rezavec šikmý, Inonotus obliquus – patří mezi tzv. vitální houby. Je tradiční surovinou severských a sibiřských kmenů po celá staletí. Díky zkušenostem běžných uživatelů i zájmu odborné veřejnosti a rostoucímu počtu jejich laboratorních testů zažívá čaga raketový nárůst popularity. Za její oblibou stojí široké spektrum bioaktivních látek.

Narozdíl od jiných vitálních hub ji nelze pěstovat uměle. Roste paraziticky nejčastěji na břízách, kam pro ni sběrači šplhají až do výšky 7 metrů. Průmyslová produkce jiných hub – reishi, hlívy, shiitake a dalších – probíhá nejčastěji v Rusku nebo Číně a představuje možná rizika kontaminace těžkými kovy, pesticidy, plísněmi atd.

Naše ručně sbíraná Chaga pochází z nedotčených lesů finského Laponska. Finské arktické lesy jsou nejčistším zdrojem této superpotraviny. Dle měření Světové zdravotní organizace (WHO) z roku 2018 je Finsko zemí s vůbec nejnižším znečištěním vzduchu na naší planetě.

Čaga je fantastická. Je to jedna z vůbec nejlepších věcí rostoucích na této planetě. Rádi bychom vás informovali o jejích účincích, ale legislativa EU nám to zakazuje i přesto, že na světě jsou již desítky studií účinků čagy. Nesmíme vzbudit dojem zdravotního účinku, ani uvádět vědecké výzkumy potvrzující staletími osvědčené účinky bylin a plodů, jelikož se nejedná o registrovaný lék.